Vintage İlhamlı Makyaj Trendleri

Makyajın modası geçer mi? Geçmez mi? tartışıla dursun. Biz son zamanlarda tekrar popüler olan vintage makyaj trendlerini sizler için derledik.  2018 vintage makyaj trenlerini okurken ilham alacağınız garanti.

Marlene Dietrich vintage makeup ideas

İLHAM: Taşan Dudak Makyajı

2015 yılında dudak çizgisinin dışına taşan kalemlerden daha önce, Marlene Dietrich gibi Hollywood yıldızları, daha dolgun, daha kıvrımlı dudaklar için göz yanılması yaratmak amacıyla, normal dudak çizgisinin dışına dudak kalemlerini taşırıyorlardı.

2015 yılında bu makyaj akımını, özellikle mat gül tonlarında kullanmak tekrar trend oldu. Bu akımı uygulamak için yapman gereken tek şey, kullanacağın rujunla aynı renkte, tercihen kalıcılığı yüksek bir dudak kalemi ile normal dudak çizginin biraz üzerinden geçmek ve üzerine rujunu uygulamak.

 

 

 

 

 

İLHAM: Pembe YanaklarJoan Bennett vintage makyaj

Sağlıklı ve parlak bir cilt, 30’larda en büyük makyaj trendlerinden biriydi. Joan Bennet gibi aktrisler bol keseden uygulanmış allık görüntüsünü sık sık kullanıyorlardı.

Bu günlerde, giderek daha fazla sayıda kadın, dudaklarını ve gözlerini basit bir şekilde tutuyor ve yanaklarına daha genç bir parıltı için bol miktarda renk veriyor. Bol kırmızı, sağlıklı bir cilt için mümkün olduğunca pembe allıkları kullanmak en iyisi. Siz iz olun yanak ve dudaklarda kullanılabilen çok amaçlı bir makyaj ürününe sahip olun.

Maureen O'Hara makeup

 

 

 

İLHAM: Turuncu-Kırmızı Ruj
Çarpıcı turuncu tonları, aktris Maureen O’Hara gibi dönemin ünlü aktrisleri ve yıldızları tarafından trend ilan edilen ruj renklerinden biri. 

Günümüzde, parlayan cilt ve basit göz makyajı ile eşleştirilen turuncu- kırmızı ruj, 40’lı yıllarda olduğu kadar güzel ve popüler.

 

 

 

 

 

 

 

İLHAM: Mat CiltGene Tierney vintage makyaj

Pudra ile preslenmiş cilt ile mat bir görünüm 1940’ların trend makyaj lookları arasındaydı. Gene Tierney gibi cilde mükemmel, mat bir görünüm kazandırın.

Mat cilt hala çok aranan bir görünüm, ancak asla kolay değil.

Matlaştırıcı toz pudra pürüzsüz ve kusursuz görünmesine yardımcı olduğu gibi cildin kuru ve cansız görünmesine de sebep olabilir. pul pul dökülen bir cilde sahip olmamak için cildi pudra kullanımından önce çok iyi nemlendirmeniz gerekiyor.

 

 

 

İLHAM: Benlermarilyn monroe makyaj

Marilyn, kesinlikle sahte ben kullanan tek ünlü isim değil ancak en ünlüsü.

 Dita Von Teese‘nin yaptığı gibi, doğal güzellik işaretinize küçük bir “nokta” ekleyerek ya da sadece yeni bir tane oluşturarak, göz kamaştırıcı bir görünüm kazanmanız mümkün.

 

 

 

0