Yeni Sezon Gelinlik Trendleri

Havaların ısınmasıyla nam-ı diğer düğün sezonu başladı. 2018 yılının yeni gelinlik trendlerini sizler için değerlendirdik.

Düşük Omuzlar:

Düşük Omuzlu Gelinlik
Inbal Dror

2018 yılı düşük omuzlu gelinliklerin yükselişiyle birlikte geldi. Gelinlik defilelerinde bazıları omuza bağlı ve dökümlü bazıları ise tamamen bağımsız bir parça olarak kullanılan bu düşük omuz detayları bir çok gelin adayının gönlünü fethetti. Düşük omuzlu gelinlikler son yılların en trend aksesuarlarından omuz mücevherleri ile kullanılabilir. Bohem detaylı düğünler için uygun bir tercih olabilir. Tül detayları ve narin kesimler yine düşük omuzlu gelinliklerin en yakın arkadaşı. Yüksek topuzlar, omuzları ortaya çıkarmak için kullanılabilir. 

 

Omuz Kurdelesi detaylı gelinlik
Naeem Khan

Omuz Kurdeleleri:

Gelinliklerde kurdele detayı yeni bir tren olmamakla birlikte bu sezon trend hiç beklemediğimiz şekilde yorumlandı. Omuzlardan başlayıp yere kadar uzanan kurdeleler, omuzun arkasından başlayıp bütün sırtı kaplayıp duvak ve kuyruk ile birleşen kurdeleler,… Maksimal ama mümkün olduğunca kibar ve alımlı bir görüntü oluşturuyor. Bu gelinlik trendi omuz kurdelelerini ön plana çıkarmak için toplu saçlar  ve çiçekli saç taçları ile birleştirilebilir. İster düz siluetli bir gelinlik ister kabarık bir gelinlikle uygulana bilen bu trend 2018 yılı gelinleri arasında oldukça popüler bir etkiye sahip olacak gibi görünüyor. Romantik temalı düğünlerin vazgeçilmezi olabilir.

 

Asimetrik Etekler:

Asimetrik etek detaylı gelinlik
Galia Lahav

Etekler bu sezon özgür ve bağımsız. Guns N’ Roses’ın November Rain klibinden fırlayan bu önü kısa arkası uzun etek detayları bir çok tarzda gelinin kullanabileceği modellerde yeni sezonun gelinlik defilelerinde yerini aldı. İster kibar bir kraliyet gelini, ister minimal bir gelin, isterseniz rock detaylı bir gelin olabilirsiniz. Biker botlar, bootieler ve bilekli stilettolar önü kısa olan gelinliklerin en iyi tamamlayıcısı olacak. Salon düğünleri ve düğün yemekleri için ideal bir görüntü oluşturmanızı sağlaya bilecek bu gelinlikler yeniden 90’lara göz kırpan detaylar arasında. Yeni sezonun diğer gelinlik  trendleri ile birleştirilerek son moda ve çok iddialı bir gelinliğe sahip olabilirsiniz. Özellikle rock ve grunge temalı düğünlerde çok etkileyici olacaklar.

Kalça Kurdelesi detaylı Gelinlik
Viktor & Rolf

Kalça Kurdeleleri:

Seksenlerin büyük popo kurdeleleri bu sezon modern gelinler için yeniden tasarlandı. Aman dikkat omuz detayında kurdele kullanılan gelinliklerde birde popo kurdelesi eklendiği zaman istenmeyen abartılı bir görüntü oluşabilir. Bu popo kurdelelerinin dikkat edilmesi gereken nokta gelinliğin mümkün olduğunca zarif ve narin bir görüntüye sahip olması. Hatta devasa boyutlarda kalça kurdeleleri tek aksesuar olarak kalabilir. Böylece taze bir görüntü oluşturmak mümkün. Düz ve balık siluetli görüntüler büyük kalça kurdeleli gelinlikler için ideal. Şayet büyük ve kabarık eteklerde yine istenmeyen abartılı görüntüye sebep olacaktır. Kullanımı zor olsada doğru kullanıldığında 2018’in en trend gelini olmanızı garantiliyor.

 

Siyah Detaylar:

Reem Acra

Siyah detaylar, beyaz gelinlikler ile yüksek kontrast yaratırken, dikkat çekici ve yenilikçi bir görünüm de sağlıyor. İstenilen her gelinlik modeline uyum sağlacak küçük siyah detaylar, minik bir kurdele olarak gelinlik üzerinde kullanılabileceği gibi, ayakkabı ve mücevherlerin siyah seçimiyle kullanılabilir. İsterseniz gelinliğin etek uçlarına siyah bir kumaş ekleyerekte bu kontrast uyumunu sağlayabilirsiniz. Yaratıcı gelinlerin son gelinlik trendleri arasında yerini alan siyah kontrast detaylar ile ideal ve havalı bir gelinlik görünümü mümkün.

Tulum gelinlik
Oscar de la Renta

Günlük Takım ve Tulumlar:

Ciddi bir duruş sergileyen pantolon formlu gelinlikler, her ne kadar sıradan bir imaj çizse de son derece iddialı ve cesaret isteyen tasarımlar. Tulumlar, takım elbiseler ile ciddi ama seksi bir gelin olmanız mümkün. Mümkün olduğunca sade aksesuarlar ve tek renk beyaz akımını bu görüntüyle birleştirerek en mükemmel halini yakalayabilirsiniz. Düz ve günlük saçlar ve nude bir makyaj istenilen etkiyi destekleyecektir.

 

 

2018’in en trend gelinlikleri arasından seçtiklerimiz galeride.

1