Yalnız Başınıza Yapabileceğiniz 13 Harika Şey

Bazen insanlarla etkileşime girmek yorucu olabiliyor. Böyle zamanlarda bir adım geriye atmak ve kendinizle “kaliteli” zaman geçirmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Yalnız zaman geçirmek, zihinsel pillerinizi şarj etmek ve yeniden insanlarla sağlıklı iletişime geçmeniz için önemlidir. Yalnız kalmaktan korkuyor veya “tek başıma ne yapacağım? ” sorusuyla sürekli mücadele etmek zorunda kalıyorsanız, yalnız başınıza yapabileceğiniz harika önerilerimiz var.

Dramatik veya utanç verici derecede kötü bir filme gidin:yalnız başına sinema

Filmi izlerken köşede hıçkırıklara boğulup ağlayabilir ya da kahkahalarla gülebilirsiniz kimin umurunda. Utanacak hiç bir şey yok. Tek başınıza olmanın keyfini çıkarın.

Yeni bir yere seyahat edin:

Başkaları ile birlikte seyahat ederken, nereyi ziyaret edeceğiniz, nerede yemek yiyeceğiniz konusunda tavizler vermek zorunda kalırsınız. Yalnız seyahat etmek size özgürlük lüksü sunar. Yakın bir yer bile olsa, istediğiniz geziyi planlayın ve yola çıkın. Ruhunuzun dinlenmesine izin verin.

Tek Başına Yemeğe ÇıkKendinizi yemeğe çıkarın:

En sevdiğiniz kitabı yanınıza alın ve kendinize güzel bir yemek ısmarlayın. Telefonunuza bir kenara bırakın ve başkasıyla konuşarak yemeğinizin tadını kaçırmadan her lokmanın zevkini çıkarın.

Müze gezin:

Kabul edin, birçok müze deneyiminiz büyük ihtimalle bir öğretmen ya da bir tur rehberi eşliğinde oldu. Yerel bir müzeye gidin ve rehberlerin yada verdikleri broşürün sizi yönlendirmesine izin vermeden, her eseri uzun uzun inceleyin. Vaktiniz bol ve görülecek çok şey var.

 Bir gününüzü spa veya masaj için ayırın:

Buhar odası, sauna veya iyi bir masaj kendinizi şımartmak için yapabileceğiniz en iyi şey.

Bir kitapçıya gidin ve kitapların içinde kaybolun:Kitap okuyun

Bir kitap dükkanı seçin ve dünyada bilinen bütün kitap türlerini keşfetmek için zaman harcayın. Herhangi bir raftan bir tane kitap seçin ve okuma koltuklarına kurulun. Kimsenin sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Kitapların tamamını okumak gibi bir amacınız olmasın. Amaç sadece yeni türler keşfetmek. Belki de hiç beklemediğiniz bir alana ilgi duymaya başlaya bilirsiniz.

Bir dizi veya TV şovunun bütün bölümlerini izleyin:

Tek başınıza geçireceğiniz zamanı evde değerlendirmeye karar verdiyseniz, uzun süredir merak ettiğiniz yada zaten devam ettiğiniz bir TV şovu veya dizinin bütün bölümlerini tek bir günde bitirmeye çalışın. Vaktiniz kalırsa, yazılan yorumları ve ekstra içeriklerini de araştırın.

İnsanları izleyin:

Bir park ya da alışveriş merkezi gibi halka açık bir yere gidin, arkanıza yaslanın ve şovun tadını çıkarın. İnsanlar her zaman ilginç, genellikle komik ve bazen tatlı hareketlerde bulunurlar. Yaşadığınız yerdeki farklı insanları ve farklı kişilik özelliklerini takip edin. Buradan farklı hikayeler çıkara bilirsiniz.

Mükemmel selfieler için uğraşın:

Her gün onlarda dakika bazen saatler harcayarak sosyal medya hesaplarınıza koyduğunuz selfieler için bu kez vakit ayırın. Her yönde ve her ışıkta deneme yoluyla en mükemmel selfienizi yakalayın.

Üzerinde düşündüğünüz bir projeyi gerçekleştirin:

Bir kahve dükkanına gidin, aklınızdaki projeyi gerçekleştirin. En azından bu proje için bir adım atın. Özgeçmişinizi güncelleyin, bir portföy oluşturun, gezi rotanızı bitirin, yeni bir işe veya yüksek lisansa başvurun. Ne olursa olsun. Sadece yapın!

Tek başınıza doğaya çıkınYalnız başınıza doğanın tadını çıkarın:

Bir parkta, deniz kenarında ya da ormanda yalnız yürüyüşe çıkın. Çiçek toplayın, çimlere uzanın, toprağa çıplak ayakla basın. Bu aktivite hem mental olarak rahatlamanızı sağlayacak hem de vücudunuza iyi gelecek.

Mutfakta deneysel lezzetler deneyin:

Başkalarının zevklerine hitap etme ve onların karınlarını doyurma baskınız olmadan, ister yeni tarifler deneyin isterseniz kendi tarifinizi kendiniz yaratın. Mutfakta özgürce saatler geçirin.

Hayatınızın en uzun ve en rahatlatıcı banyosunu yapın:

Eğer bir küvetiniz varsa, doldurun, rengarenk ve çeşit çeşit banyo köpüklerinden biriyle doldurun ve rahatlatıcı bir müzik açın, isterseniz rahatlatıcı bir çay ya da bir kadeh şarap eşliğinde rahatlayın.

3