Her Genç Kızın Bilmesi Gereken 8 Gerçek

Hayat zor, genç olmak daha da zor. Hayatla başa çıkarken her genç kızın bilmesi gereken tüyoları seninle paylaşıyoruz.

ortamı terk et

Rahatsız Hissediyorsan Ortamı Terk 

Edebilirsin :

Bazen, olmamamız gereken bir yerde olduğumuzu hissederiz, çok yanlış bir yerde olabiliriz, Gittikçe tuhaflaşan bir partide olabilirsin, Ürpertici bir öğretmenin yanında olabilirsin ya da korkunç bir ilişki yaşıyor olabilirsin. Tek yapman gereken şey orayı terk etmek. Diğer insanların korkak olduğunuzu düşüneceklerine inanarak bunu yapmaktan geri kalmayın. Ortamı terk edersen başının daha büyük belaya gireceğini de düşüne bilirisin. Yine bazen tek çözüm oradan ayrılmaktır.

 

Kötü Kız Ol

Bazen Kötü Kız Olmak O Kadarda Kötü Değildir :

Bir kişi sana kötü veya rahatsın edici davrandığı zaman sessiz kalman seni daha rahatsız edici durumlara sokabilir. Zihninin konuşamayacağını veya başkasına söyleyemeyeceğini söylemesine izin verme. İstediğin kişiye, istediğin şeyi söylemeye hakkın var. Örneğin, sana uygunsuz şekilde dokunmaya çalışan birisi var, bunun kim olduğu hiç önemli değil öğretmenin, kuzenin hatta daha yakın aile bireylerin bile olabilir. Ona karşı çık, bağıra bildiğin kadar bağır ve sana ne yaptığını insanlara anlat. Randevuya çıktığın çocuk  istemediği bir şeye seni zorladığı zaman oradan ayrılıp, başına gelenleri annene veya samimi olduğun bir büyüğüne anlat. Sen yapmaya çalıştıkları şeyi anlattığında ”Kötü Kız” olarak lanse edilsende, bazen sen KÖTÜ KIZ olmazsan insanlar senden faydanlanmak isteye bilirler.

Düşündüğünden daha güzelsin

Ayrılıklar Düşündüğün Kadar Yıkıcı Değil :

Yeni ayrıldın ve şu an ondan başkasını sevebileceğine inanmıyorsun. Ondan başkasını düşünemezken başka bir ilişkiyi düşünmek senin için imkansız olabilir, ancak sana tekrar aşkı bulacağına ve daha da iyi olacağına söz veriyorum. Acını yaşa ve fazla uzatmadan, kendi hayatına dön, yeni arkadaşlar edin, sevdiğin insanlarla vakit geçir. Rahatlaman çok uzun sürmeyecek göreceksin.

Düşündüğünde Daha Güzelsin :

Aynaya baktığına tek gördüğün, sivilceler, göbek yağları, göz altı torbaları,… vücudunda ki kusurlar. (Bunların çoğunu fark eden bir tek sensin.) Ama sen güzelsin. Gelecekte 15 yaşına geri dönmek isteyeceksin. “Vay be, neden fark etmedim” demeden güzelliğinin farkına var.

 

Zor zamanlar

Zor Zamanlar Her Zaman daha İyi Şeylere Dönüşür :

Bu klişe ile seni rahatlatmaya çalışan kimseye inanmadığını biliyoruz, ama sana söylüyoruz daha iyi olacak. Neden biliyor musun? Çünkü hayatın iniş ve çıkışlarını daha iyi ele alman için daha iyi bir fırsatın yok. Hayatında sıkıntıların yokken ne yaşadığın üzerine çok düşünmezsin. Kötü zamanlar senin kendini bulman ve daha mükemmel bir insan olman için en iyi fırsatlardır. Savaşmaya devam et, yarın dönüp baktığında seni güçlendirdiğini göreceksin.

 

Kendi kararını kendin verSizden Çok Daha İyi Olduğunu Düşündüğünüz Arkadaşınız Aslında O kadarda İyi Değil :

Kıskançlık zaman kaybıdır. Belki şu an senden daha güzel, arkadaşlık kurmada daha başarılı yada çok iyi müzik aleti çalıyor,… Emin olun sizinde ondan daha başarılı ve iyi olduğunuz konular var. Ve eklememiz gerekiyor, onun o kadar iyi olduğu düşünen tek kişi siz olabilirsiniz.

Kendi Kararlarını Kendin Vermeyi Öğrenmek Zorundasın :

Yaptığın her hareket, verdiğin her kararın tüm hayatını etkileyeceğini bilmek, üzerinde çok fazla baskı varmış gibi hissetmene sebep olabilir. Karar vermen gereken anlarda bunu senin yerine başkasının yapmasını istemek, belki bu gününü kurtarabilir ama gelecekte kendi kararını vermen gerektiğinde yalnız kalırsın ve emin ol bu çok daha zor bir durum. Ayrıca senin yerine insanların karar vermesine izin vermek, kendi hayatında söz sahibi olmanı zorlaştıracaktır.

Stres Her Zaman Hayatında Olacak, Onunla Başa çıkmayı Öğren :

Bir şeylerin yolunda olmadığını hissediyorsun, bu aslında yaşamak istediğin hayat değildi. Sorun yok. Planlar değişir, yaşam mükemmel değildir. Bir şey yapmak için “doğru” bir yol yoktur. Hiç bir şey için hayatının normal düzenini bozacak kadar stres yapmana gerek yok. Her ne yaparsan yap, gelecekte anlatacak harika hikayeler çıkaracaksın. Gerçek şu ki, hep stresli hissedeceksin sadece nasıl üstesinden geleceğini öğrenmen lazım.

 

3