Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyası

Balenciaga 2018 ilkbahar / Yaz sezonunda erkek ve kadın koleksiyonlarını bir araya getirdi ve beklenmedik bir 90’lara dönüş etkisi yaşattı.Fransız moda evi Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyasını aile dostu bir temayla görücüye çıkardı. Sıradan bir fotoğraf stüdyosunda, alacalık renkli fonun önünde çekilen kampanya fotoğrafları 90’ların aile temasını vurgularken cinsiyetsiz ve biraz karışık bir koleksiyonu bizlere tanıttı.

Oversize parçalar, salaş, omuzları sarkan erkek blazerları, yamalı pantolonlar ve hiç orada durmaması gerekiyormuş görünümü veren yandan düğmeli olarak omuza atılmış ceketler,… Göreceğimiz çok şeyin olduğu sezonun kampanya çekimlerinde ise aksesuarlar günlük sıradan nesnelerden oluşuyor. Sıradan bir saksı, ele tutuşturulmuş bir kitap,.. Her şey sanki orada olmamalıymış gibi ama şaşırtıcı bir çekimle değişik bir ‘çirkinlik zevki’ yaratmış gibi.

Robbie Augspurger tarafından çekilen kampanya da Balenciaga’nın yaratıcı yönetmeni Demna Gvasalia şaşırtıcı bir iş çıkarmış. Moda editörü Lotta Volkova. Saç, Gary Gill ve makyaj Inge Grognard tarafından yapılmış. Modeller Diacaria Kreminta, Eliza Douglas, Keiron Caynes ve Tillmann Meister.Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyası Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyası Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyası Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyası Balenciaga 2018 İlkbahar / Yaz Kampanyası

2