Dudaklarınızı Soğuktan Koruyun

Soğuk havalar dudaklarımıza da düşman. Çatlak, kuru dudakların rahatsız edici hissi ve görüntüsüyle bütün bir kış geçirmek zorunda kalmayın. Dudaklarınızı soğuk havanın gazabından koruyacak, çatlamasını ve kurumasını önleyecek bakım kombinasyonlarıyla kışı rahat geçirin.

dudaklarınızı soğuktan koruyun

Kurumuş Pul Pul Dökülen Dudaklar

 

 

Yumuşak bir diş fırçası kullanarak dudaklarınızı yumuşak hareketlerle fırçalayın. Böylece dudaklarınız ölü derilerden kurtularak yumuşacık olacak ve kan dolaşımının hızlanması ile daha dolgun görünecekler.

Zeytin yağı ve balı bir kapta eşit ölçülerde karıştırın.  Yumuşak dokunuşlarla ovalayarak dudaklarınıza uygulayın. Temiz, nemli bir bez yardımıyla temizleyin.

 Dudaklarınızı Rahatlatmak İçin Uygulayın

dudak bakımı

Jojoba Yağı, Shea Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, E Vitamini Kapsülü, Aloe Vera, Salatalık Dilimi gibi doğal ürünler dudaklarınızın daha yumuşak bir dokuya sahip olmasını sağlarlar. Düzenli olarak kullanımı çatlakları önlemeye yardımcı olur.

 

 

Dudaklarınızı Koruyun

su ile dudaklarınızı koruyunDüzenli ve bol miktarda su tüketerek vücuttaki su miktarını ve dudaklarınızın yumuşaklığını arttırırken, kuruma ve çatlamaları önleyin. Bir yetişkinin günde 2 litre ye kadar su içmesi gerekmektedir.

Yaşam alanınızda bir buhar makinasının olması iç mekanlarda kuruluğu azaltarak dudaklarınızın kurumasını önler.

dudakDudaklarınızı yalama alışkanlığınız varsa bundan acilen vazgeçmeniz gerekiyor. Dudaklarınızı yalamak çatlamalara yol açarken, zaten kurumuş ya da çatlamış dudaklarınızın çok daha kötü duruma gelmelerine sebep olur.

Favori Dudak Bakım Ürünlerimiz

dudak bakım ürünü
Caudalie French Kiss Dudak Balmı 35,00 TL
dudak bakım ürünü
Ruby Kisses Pot O’Miracle Dudak Balmı 12,90TL
dudak bakım ürünü
M.A.C. Cosmetics Summer Berry Dudak Peelingi 65 TL

 

 

 

4