Hindistan Cevizi Yağının Günlük Bakımda Kullanımı

Hindistan cevizi yağı konuşabilseydi, sanırım dünyanın hakimi olurdu. . Aslında, konuşmak muhtemelen yapamayacağı tek şey. Sağlıklı bir pişirme önerisi olmasının yanı sıra, yalnızca daha sağlıklı olmana değil her çeşit kozmetik bakım ürününe alternatif olarak günlük bakım karmaşasının azalmasına da yardımcı. Peki Hindistan cevizi yağı ile neler yapabiliriz?

 

1.Mükemmel bir vücut nemlendiricisi

Yüz bakımı kadar vücut bakımına da önem vermeniz önemli. Nemli ve yumuşak bir cilt için de nemlendirmek. Piyasada yüzlerce vücut nemlendiricisi sizleri karmaşık ve çoğunun ne olduğunu bile bilmediğimiz kimyasal içeriklerle beklerken, Hindistan cevizi yağı sizi kurtarmaya ve doğala döndürmeye hazır. Hindistan cevizi yağı, vücudunuzda gerilmeden oluşan çatlakları azaltmada en yakın arkadaşınız olacak. Özellikle hamile veya sürekli kilo alıp veren bir kişiyseniz. Bu arada vücudunuzdaki kimyasal yükü düşürmekte en büyük katkısı.

2.Makyaj çıkarıcı

En güçlü maskaranın hatta 24 saat kalıcı mat likit rujların bile Hindistan cevizi yağı karşısında hiç bir şansı yoktur. Ellerinizle masaj yaparak yada ıslak bir pamuk yardımıyla makyajınızız üzerine uygulayın ve sonra yüzünüzü yıkayın. Makyaj yok olurken cildinizin ne kadar nemli ve yumuşak olduğuna inanamayacaksınız.

3.Kütikül giderici yağ

Tırnağın tabanındaki bölgeye (kütiküllerin üzerine) Hindistan cevizi yağı ile masaj yaparak yumuşatın. Ayrıca tırnaklarınızı besleyerek daha sağlıklı uzamalarını sağlayın.

4.Dudak balsamı

Hindistan cevizi yağı, Serin ortamlarda katılaşır. Biraz vazelin ile karıştırın ve iyice karıştıklarına emin olun. Küçük bir kaba alın ve günlük olarak yanınızdan ayırmayın. Çatlak dudak tedavisinde de çok başarılıdır.

5.Göz Kremi

Anti oksidan özelliğini gece yatmadan göz altlarınıza özellikle şişlik morlukların olduğu bölgeye uygulayın. Düzenli kullanımda morlukları yok edecektir.

6.Doğal peeling

Bir taşla iki kuş vurun. Cildinizi derinlemesine nemlendirirken pürüzsü bir his kazandırın. Yarın fincan Hindistan cevizi yağını biraz şeker ve tuz ile karıştırın. Duş almadan önce vücudunuza bu arışımla iyice masaj yapın.

7.Tıraş kremi

Tıraş kremi olarak kullanımı hem cildin kurumasını engeller hem de batıkların oluşumunu gözle görülür seviyede azaltır.

8.Banyo yağı

Küvete uzanıp keyif yaparken, banyo suyuna ekleyeceğiniz bir kaç damla Hindistan cevizi yağı sizi sakinleştirecek ve pürüzsüz bir cilt elde etmenizi sağlayacak.

9.Saç kremi

Banyodan önce kökten uca saçınıza iyice sürün ve saç dipleriniz masaj yaparak uygulayın. En az yarım saat bekletip iyice yıkayın.

10.Diş beyazlatma

Sağlıklı ve doğan bir diş beyazlatma için, Hindistan cevizi yağı ve kabartma tozu karışımını diş fırçasıyla dişlerinize sürün. Taze bir his için bir kaç damla nane yağı ekleyebilirsiniz.

5