Kahve Seçiminiz Karakteriniz Hakkında Ne Söylüyor?

Günlük kahve seçiminizin kişiliğiniz hakkında ipuçları verdiğini hiç düşünmüş müydünüz?

Yapılan bir çalışmada kahve tercihlerinin insanların karakter özelliklerini imgelediği ortaya çıkmış. Sabah kahvenizin hakkınızda neler söylediğini keşfetmek için okumaya devam edin …

Cappuccino:

Bol köpüklü sıcacık bir kahve içmeyi sevenlerdenseniz, iyimser bir kişi olma ihtimaliniz yüksek. Zaman zaman biraz hassas olabiliyorsunuz. Ayrıca, inanılmaz derecede girişken ve arkadaşlarıyla zaman geçirmekten gerçekten keyif alan birisiniz. Zaman zaman insanlar üzerindeki kontrolcü yapınız öne çıkabiliyor.

Suda Eriyen Toz Kahve:

Sabahları en sevdiğiniz fincanda kahvenizi hızlıca hazırlamaktan hoşlanıyorsanız, hayatta önceliklerinizin ne olduğunu biliyor ve bunlara odaklanıyorsunuz demektir. Muhtemelen çoklu görevler ve aynı anda bir çok şey yapmakta da iyisiniz. Para yönetimi konusunda da elinize kimse su dökemez. Her hangi bir bütçe sizinle emin ellerde.

Koyu Sert Kahve:

Ah, sizin için söylememiz gereken ilk kelime fazla açık sözlü olduğunuz. Hatta bazen bu açık sözlülüğünüz insanlar tarafından hoş karşılanmaya biliyor. Bazen fazla sakin yada fazla huysuz olmak gibi karışık psikolojik durumlar yaşasanız da, tümüyle çatışma içeren durumlardan kaçınmak istiyorsunuz.

Latte:

Siz latte içenler çok tatlı insanlarsınız. Diğerler insanları memnun etmekten hoşlanırsınız. Ama rahat tavırların bazen fazla abartıya kaçabiliyor. Yine de sen biliyorsun ki ailen ve arkadaşların senin için çok önemli. Biraz yumuşak kalplisin sanırım.

Flat White:

Eğer bir flat white içicisiyseniz, muhtemelen kahvenizin kişiliğiniz hakkında ne söylediğiniz çok da merak etmiyorsunuzdur. Biz yine de söyleyelim, kendinden oldukça emin ve kendini tanıyan bir kişilik yapınız var. Aileniz ve arkadaşlarınızla çok yakınsınız. Eğer tercihinizi baden ya da soya sütü gibi bir üründen yana kullanıyorsanız maceraperest yönünüz ağır basıyor demektir. (Ya da sadece sinir bozucu bir diyet yapıyor olabilirsiniz. )

Espresso:

Espresso seçen insanlar sıkı çalışan ve kendine güveni yüksek olan hırslı insanlar. Günlük yaşantıları için fazla vakitleri yok. Ayrıca olgunlukları sayesinde ebeveynlik işinin üstesinden de çok iyi geliyorlar.

Double Espresso:

Akıllı ve sofistike bireyler, double espresso içenlerin sınır tanımayan bir hayal gücü vardır. Ama bunu başka insanların fark etmesi zordur. Çünkü, genellikler sessiz ve gizemli kişilerdir. Biz buna cool diyelim.

Soğuk kahve ve Frappuccinolar:

İtiraf edin enerjiden yerinizde duramıyorsunuz. Genç ruhlu ve sosyal tutkusu yüksek bir kişiliğiniz var. Sizi en net anlatan kelime ‘‘Trend belirleyicisi’’. Eğlenmeyi seviyorsunuz ve genelde eğlenmek için bir ‘‘harika’’ fikriniz var. İnsanları bir araya getirmekte bir numarasınız.

Filtre kahve:

En iyi özelliklerinden bazıları, güvenilir ve sadık olmanız. Ayrıca oldukça mantıklı bir insan olmanız da olası. Yani, Frappuccino içmeyi seven bir arkadaşınız varsa, birçok garip ve harika planına katılmakta çok gönüllü olmayabilirsin.

 

 

1