Sabahları Daha Pozitif Uyanmanız için 10 Öneri

Bir sabah insanı değilseniz, erteleme düğmesine üst üste bastıktan sonra nefretle sıcacık yatağınızdan kalkmak ve bol kafeinli sert bir kahve içerek kendinizi avutmak günlük rutininiz haline gelmiştir. Bu günlük rutininiz sizi zorla kapıdan dışarıya çıkarıyor ama sizin güne başlamak için bundan biraz daha fazlasına ihtiyacınız var. Mesela biraz heyecan. Ancak bu kasvetli rutini değiştirmek için kolay bir yol var, hareketlerinizi değiştirmeniz. Neden iyi bir ruh halinde uyanmıyorsun? #Pazartesimotivasyonu ‘nun her gün gitmesine yardımcı olmak için çeşitli yollar bulduk.

1. Kahvaltı Yapın

İyi bir kahvaltı, ruhu besler, bu sözün benzerlerini sayısız defa duydunuz ancak nadiren büyük kahvaltılarda vakit geçirerek kendinizi şımarttınız. Bununla birlikte, sağlıklı bir kahvaltı yemeniz için sadece 15 dakika bile ayrılması sizi anında daha uyanık ve enerjik hissedecek hale getirebilir. Herkes mutlu bir karnın mutluluk getireceğini bilir.

2. Kalkar kalkmaz kaslarınızı esnetin

Bu, vücudunuzun her tarafına kan akışının ulaşmasını sağlayacak. Böylece vücudunuzda endorfin hormonu salgılanacak. Endorfinin salgılanmasıyla, daha az stresli hissedeceksiniz ve gününüzü daha olumlu bir tutumla izleyeceksiniz.

3. Televizyon izlemeyin

Güne kötü haberler izleyerek uyanmak, zaten var olmayan isteğinizi daha da azaltacaktır. Sabah programlarını atlayın yada gece izlemek üzere kaydedin.

4. Müzik dinleyin

En sevdiğiniz şarkılardan birini yada iyi, enerjik bir çalma listesi açın ve günlük rutini pozitife çevirmek için uyanır uyanmaz ve hazırlandığınız sürece dinleyin.

5. Eşyalarınızı gece yatmadan hazırlayın

Evden çıkmadan önce anahtarlarınızı, cüzdanınızı, cep telefonunuzu ve çalışma notlarınızı bulmak için acele ediyorsanız, rahatsız ve gergin hissedeceksiniz. Bununla birlikte, önceki gece herşeyi hazırlamak için 10 dakikanızı ayırırsanız, sabah evden çıkmadan kaygılanma ihtimaliniz azalacak.

6. bir evcil hayvan edinin

Bir anda ruh halinizin ve olumsuz modunuzun yükselmesini mi istiyorsunuz? Tüylü arkadaşınız bu konuda bir numaralı destekçiniz olacaktır. Sabah uyanınca bir kaç dakikanızı onunla oynamaya harcayın.

7. Gece odanızı temizleyin

Temiz bir odaya uyanmak, dünyanın en iyi duygularından biridir ve tabiki sabah yapılacaklar listenizde temizlik maddesini görüp endişelenmenize gerek de kalmayacak.

8. Evinize biraz taze çiçek ekleyin

Bilimsel çalışmalar çiçeklerin bir insanı daha mutlu hale getireceğini gösterdi, bu nedenle sabah ilk olarak bu taze çiçekleri göreceğiniz ve kokularını alabileceğiniz bir dekorasyon düzenlemesi yapın.

9. Alarmı ertelemeyin

Ne yaparsanız yapın, erteleme düğmesine basmayın! Bilim nedenini açıklayabilir mi bilmiyoruz , ancak alarmı artelediğiniz zaman uyandığınızdan daha halsiz ve daha yorgun hissedeceksiniz.

10. Perdeleri veya gölgelikleri tam kapatmayın

Özellikle kış ve sonbahar mevsimlerinde, gün boyunca alabileceğiniz her bir damla güneş ışığı vücudunuz ve sizin için bir artı. Havalarla birlikte ruh halimizin değiştiğini hissetmek ve güneş ışığını görmek sizin daha mutlu hissettirmeniz için en kolay yoldur.

İlgili Makale: Kış Depresyonu Tetikliyor

 

 

 

 

4